O NÁS

Sme rodinná firma, ktorá vznikla v roku 2004, keď sa dlhoročné skúsenosti jej zakladateľa Romana Koželuha pretavili do vytvorenia prvej špecializovanej predajne Wilson na Slovensku.

Roman sa venuje značke Wilson už od roku 1996. V tom čase pomáhal s distribúciou prvých produktov tejto značky do slovenských predajní. Viac než 20-ročné skúsenosti z neho robia jedného z najväčších expertov na produkty značky Wilson na Slovensku.

Romana a jeho manželku Janu môžete stretnúť osobne počas otváracích hodín v našej predajni na Záhradníckej ulici 60 v Bratislave.

Predajňa Toro Sport je najväčšou špecializovanou predajňou značky Wilson na Slovensku a jedinou svojho druhu v Európe. Nezostávame však len pri predaji produktov. Zákazníkom poskytujeme komplexný servis a opravu rakiet, či profesionálne vypletanie na digitálnom prístroji.

Venujeme sa tiež prezentácii značky Wilson na Slovensku. Môžete nás stretnúť na rôznych testovacích akciách pre klientov a medzinárodných tenisových podujatiach, ako sú Davis Cup či Fed Cup.

Zabezpečujeme servis rakiet a distribúciu produktov Wilson pre tenisové kluby. Sponzorujeme a organizujeme turnaje pre neregistrovaných hráčov. Spolupracujeme taktiež s profesionálnymi trénermi a hráčmi.

O ZNAČKE WILSON

Spoločnosť Wilson vznikla v roku 1913 v americkom meste Chicago. V roku 1915 sa do vedenia spoločnosti dostáva Thomas E. Wilson, ktorý rozšíril produktové portfólio o golfové, atletické a basketbalové potreby. Už v roku si bol 1917 Wilson tak istý kvalitou, že zaviedol dvojročnú záruku na všetky vyrábané produkty.

Po druhej svetovej vojne sa Wilson naplno zameral na výrobu produktov pre tenis a za svojho ambasádora si vybral legendárneho hráča Jacka Kramera. V spolupráci s týmto hráčom Wilson pripravil aj ikonickú raketu, ktorá sa v súčasnosti vyrába v limitovanej edícii.

V roku 1979 sa začali tenisové loptičky Wilson používať na okruhu US Open a používajú sa na ňom do dnešného dňa. V roku 2006 sa začali Wilson loptičky používať aj na Australian Open.

Wilson je v súčastnosti spoločnosťou, ktorá primárne vyrába športové potreby pre loptové hry. V centre pozornosti sú tenis, squash a badmintom, no firma sa venuje i výrobe športového tovaru pre golf, bejzbal, americký futbal, basketbal či volejbal.

V tenise je Wilson druhou najskúsenejšou spoločnosťou a jej ťažiskovým trhom je aj naďalej americký kontinent.

Wilson spolupracuje so špičkovými športovcami. S 350 gramovou Pro Staff raketou hrával napríklad legendárny Američan, Pete Sampras. S vynovenou verziou tejto rakety stále hrá súčasná ikona tohto športu, Roger Federer. Medzi Wilson ambasádorky partia aj sestry Serena a Venus Williams. V squashi využíva rakety Wilson Angličan Peter Baker.