Technológie

Wilson je motorom inovácií v tenisovom svete. Práve táto značka je známa svojím vývojovým centrom, ktoré prináša hráčom nové technológie, ktoré posúvajú ich hru na nový level. Pozrite sa, aké technológie sa skrývajú v našich raketách.

COUNTERVAIL

Maximalizuje energiu, znižuje únavu a zvyšuje kontrolu úderu

Countervail je novo patentovaný materiál integrovaný exkluzívne do rámov Wilson. Vďaka tejto technológii vstrebe rám časť energie loptičky, čím šetrí energiu hráča a dáva mu väčšiu kontrolu nad údermi.

 

Znižuje únavu a zvyšuje výkon

Komplexná štúdia Minnesotskej Univerzity kineziológie zistila, že hráči používajúci Countervail:

  • získali o 40% viac kontroly nad úderom pri postupnom vyčerpaní
  • absorbovali o 30% menej vibrácií, pri zachovanom cite
  • odohrali o 11% viac úderov
  • pocítili o 10% menej únavy

 

Štúdia bola vykonaná v spolupráci Minnesotskej Univerzity kineziológieCentra pre klinické pohybové vedy exkluzívne pre Wilson. Štúdia hodnotila štandardnú Wilson raketu a Wilson raketu s technológiou Countervail pre zistenie rozdielov v produkovaných vibráciách medzi dvomi produktmi.

 

Ako predísť svalovej únave vďaka materiálu COUNTERVAIL? 

COUNTERVAIL je úplne nová technológia materiálu integrovaná do rámov rakiet WILSON s cieľom maximálne podporiť energiu hráča a zároveň znížiť svalovú únavu vďaka čomu sa skracuje čas regenerácie. Vďaka inteligentnému rozloženiu energie z loptičky do rámu namiesto hráčovho tela, COUNTERVAIL šetrí hráčovi energiu pri každom údere – preto hráč dokáže udržať kontrolu nad svojimi údermi od prvého až po posledný set.

 

Minimálne prenášanie energie, maximalizácia citu 

Špeciálne uhlíkové vlákna integrované do rámu prenášajú menej energie do tela – hlavne do ruky, takže hráčovi stačí vynaložiť menej námahy do úderu, pri maximalizácií citu.

 

Materiál osvedčený v NASA 

Aby sa zabránilo pôsobeniu extrémnych podmienok pri kozmických projektoch, NASA používa COUNTERVAIL pre maximalizovanie energie počas letu – presne ako to COUNTERVAIL dokáže pri každom údere na kurte.

W LAB 

Materiál vyvinutý a dôsledne rozvíjaný v Material Sciences Corp, preverený a testovaný vo W Lab vedcami a Wilson pro tour hráčmi.

 

X2 ERGO

Je patentovaná technológia výmeny a nastavenia podložiek na rúčke rakety. Je len na vás, kde a ako si umiestnite podložky. Navrhnuté s cieľom zlepšiť uchopenie pri obojručnom backhande.

AMPLIFEEL 360

Technológia využívaná skoro vo všetkých modeloch tenisových rakiet Wilson.

Čadičové vlákna, ktoré docielili lepší cit v ráme, sú odteraz plnohodnotne využité aj v držadle rakety pre ešte lepší cit a spätnú väzbu.

HIGH MODULUS GRAPHITE

Táto technológia bola vyvinutá s cieľom docieliť stabilnejšiu konštrukciu na rizikových a strategických miestach rakety. Ktoré to sú si môžete pozrieť nižšie.

PARALLEL DRILLING

Technológia, ktorá prináša viac komfortu, zväčšuje sweet spot a zvyšuje cit. Ide tu o inováciu vo vyvrtávaní takzvaných priechodiek (dierok kadiaľ sa preplieta výplet). Ešte donedávna sa využívali priechodky vyvŕtavané v pravom uhle na rám. PARALLEL DRILLING prináša priechodky v rovnakej symetrii a uhle po celej dĺžke rámu.

nanoWIK

Nano technológia na odvádzanie vlhkosti pre maximálne pohodlie počas hry na kurte. Textil získa pri kontakte s potom chladivý efekt.

 

UPF

Vložená nano technológia, ktorá chráni pokožku pred UV žiarením.

+30 UPF – pohltí 96 až 97% UV žiarenia

+50 UPF – pohltí 97,5 až 98% UV žiarenia

BLX

Nová technológia rakiet Wilson konštruovaná s použitím čadičových vlákien, kombinujúca:

3 patentované profily rámov – Lineárna geometria, FX a Triad
3 technológie strunových priechodok – AGT, Double Hole a Classic
3 gripy pre dokonalý cit – Comfort Hybrid Grip, Performance Hybrid Grip a Pro Hybrid Grip.
Čo je to BLX ?

Čadič (z Angl. “basalt” – BL) je prírodný nerast vulkanického pôvodu. V priemysle sa po rozvláknení používa vďaka svojej pevnosti, pružnosti ale najmä kvôli absorpčným a tlmiacim vlastnostiam.

BLX, využíva čadičové vlákna ich pozdĺžnym prepletením s vláknami [K]arophite Black k vytvoreniu najvyspelejšieho kompozitu v priemysle. Vďaka čadiču sú vibrácie pre ruku skutočne jemnejšie.

BLX technológia dáva jasnú spätnú väzbu, lepšie vnímanie úderu a perfektný cit.
Cit je bezprostredná poúderová informácia prenesená do ruky hráča.

Určuje schopnosť pocítiť loptu opúšťajúcu výplet a lepšie tak kontrolovať úder. Preto je tým, čo prepája loptičku, raketu a ruku hráča.